Goal Zero: powerbanka Venture 35 v Černé Hoře a v Srbsku - druhý dotek 

Znáte to, energie je základ všeho a bez opravdu kvalitní a spolehlivé powerbanky se jako cestovatel a průvodce neobejdu. To platí i cestách, kdy spím pod střechou a v peřinách. Když už nic jiného, potřebuji nabít telefon, hodinky a občas i bluetooth sluchátka, z nichž každodenní sportovní turistické nebo cyklistické aktivity ubírají nemálo energie.

Jednou z neoblíbenějších oblastí Evropy pro mě vždycky byl, a jistě ještě dlouho bude, Balkán a zvláště pak Černá Hora a Srbsko. Obě země jsou krásné a trávím v nich za léto více než měsíc svého pracovního i soukromého času. Občas je to tu opravdu divoké – upadlé a nefunkční nebo značně nespolehlivé zásuvky. Na krátké akce do deseti dnů vozím dostatek baterek do foťáku i dronu a vystačím si obvykle po celou dobu pobytu a nepotřebuji je dobíjet. Jinak je to ale s mobilem a hodinkami a když doma zapomenu, tak i se sluchátky.

Powerbanka Venture 35 od Goal Zero nabije najednou jak telefon, tak i sportovní hodinky Garmin Venu 2. Powerbanka je relativně malá, odolná proti prachu, vodě a skladná. Doba nabíjení se příliš neliší od přímého připojení hodinek do USB portu počítače nebo přes adaptér do zásuvky. Telefon většinou vydrží i s občasným používáním navigace 2-2,5 dne a hodinky zaznamenávající sportovní aktivity pak necelý týden.

 

Příjemně překvapila plynulost nabíjení připojených zařízení bez výpadků nebo přerušení spojení. To se mi u dříve používaných powerbank nestávalo. Zařízení se od powerbanky občas odpojilo a ráno nebylo nabité na 100% své kapacity. To se mi za deset dní v Černé Hoře a deset dní v Srbsku nestalo ani jednou. Fungovalo i připojení powerbanky do sítě a přímé nabíjení dvou zařízení z USB portů.

  

Vím, že to není standard, ale ocenil bych ještě jeden USB port navíc. Dva USB porty obvykle stačí, ale u akcí trvajících déle než týden je potřeba mít zdroje pro nabití bateriových bloků do foťáku nebo do dronu a když je k dispozici jen jedna funkční zásuvka, je o potíž postaráno. To nemluvím o potřebně dobíjet tablet. Ale možná bych chtěl moc.  Powerbankou Venture 35 od Goal Zero jsme velmi spokojen a těším se na další akce, které mě čekají. Čeká mě 10 dní v Černé Hoře na kle, kde budu létat s dronem a pak 10dní v divočině na vodě v Litvě, kde nebudu mít žádné zdroje energie a v ten okamžik přijdou ke slovu solární panely.

  

Technické parametry Venture 35 

 DOBA NABÍJENÍ 6-12 h

Venture 35 - nová PowerBank připravena i na ta nejdivočejším dobrodružství. Kapacita 9600 mAh Vám díky IP67 bude k dispozici prakticky v jakémkoli prostředí; nevadí ani když spadne do vody. Přes USB-C kabel dobijete POWERBANK plně za pouhé dvě hodiny. K dispozici jsou 2 USB výstupy a jeden USB-C výstup. Je vybavena 50 lm světlem.

Dostatek energie pro drobnou elektroniku, ať už jste kdekoli.

Rozměry

11.2 x 6.8 x 2.8 cm

Hmotnost

286.9 g

Kapacita

35.52Wh (3.7V, 9600mAh)

Baterie

Li-ion NMC
typ: 18650

Svítilna

vestavěná svítilna 50 lm

Certifikát odolnosti

IP67

Vstup

USB-C port: 5-12V, až 3A (18W max), regulováno

Výstup

USB-A port: 5V, až 3A (15W max), regulováno
USB-C port: 5-12V, až 3A (18W max), regulováno

Řetězení

Ne

Doba nabíjení

USB-C (18W): 3 hodiny
USB-A (2.4A): 4 hodiny
Nomad 5: 12-24 hodiny
Nomad 10: 6-12 hodiny
Nomad 20: 4-8 hodiny

 

Kde koupit