Rakouské hory -ze zajištěných cest u Vídně na Grossglockner

Rakousko je pro vyznavače horských sportů a turistiky opravdovým rájem. Lezecké a ferratové terény najdeme již kousek za Vídní a není ani třeba jezdit příliš daleko a dostaneme se do vysokých hor, jejichž vrcholy zdobí bílé čepice ledovců.

Navštívíme oblast Hohe Wand a Rax Alpen, která ukrývá celou řadu cvičných a sportovních "via ferrat" vhodných jak pro úplné začátečníky, tak pro ostřílené borce.

Naše další kroky budou mířit do Ötztálských Alp, které patří k velmi silně zaledněným oblastem. Pohoří vévodí druhý nejvyšší vrchol Rakouska Wildspitze. Na ledových pláních pak budeme hledat odkaz „muže z ledu“ – Ötziho, jehož zmrzlé a mrazem mumifikované tělo bylo nalezeno pod vrcholem Finellspitze.  Celý přechod po vysoko položených horských chatách, ledovcových pláních, přilehlých vrcholech zakončíme výstupem na Wildspitze, druhý nejvyšší vrchol Rakouska.

Navštívíme i pohoří Vysoké Taury, na jehož území byl vyhlášem vůbec první národní park v Rakousku. Našim cílem budou dva vysoké kopce: Grossvenediger (3662 m) a Grossglocker (3798 m). Okusíme atmosféru výstupu na nejvyšší vrchol Rakouska i příjemné turistické cesty jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků v Rakousku.