Chamonix a Mont Blanc - legendy stále žijí!

Rok 1786 a úspěšný prvovýstup na Mont Blanc definitivně změnil svět turistiky a alpského lezení. Z Chamonix se stalo navštěvované horské letovisko plné nejen svátečních, ale i opravdových horolezců. Byť je Chamonix v současné době plné turistů z celého světa, jako by si zachovalo něco z atmosféry zašlých časů.

Vydejte se s námi na unikátní putování po turistických stezkách v okolí horského letoviska Chamonix, z nichž všechny poskytují unikátní výhledy na Mont Blanc a nespočet dalších horských velikánů, v jejichž stěnách se psala historie moderního alpinismu. Mezi naše hlavní cíle bude patřit vyhlídkový vrchol Aig. Du Midi (3842 m), ledovec Mer de Glace s vyhlášenou ledovou jeskyní, přehrada Lac de Emosson ve Švýcarsku s vyhlášeným historickým úzkolejným vyhlídkovým vláčkem a otisky stop dinosaurů, oblast ledovce Le Tour, jezero Lac Blanc i nedostižná vyhlídka z Le Brevent. Projedeme se i zubačkou Tramvay du Mont Blanc nebo vystoupíme na vyhlídkový hřeben nad městečkem Les Contamines.

Součástí přednášky je i povídání o výstupu na tradiční aklimatizační kopec Gran Paradiso (4062) ve stejnojmenném italském národním parku a popis výstupu na vrchol Mont Blancu (4810 m) tzv. „normální cestou“ z Les Houches.

Krásami hor v okolí nejvyššího vrcholu Evropy vás provede cestovatel, průvodce a fotograf David Hainall.