Nabídka průdcovských a lektorských služeb

Soukromé skupiny 
Namibie: listopad/prosinec 2021 
Severní Thajsko: leden 2022  
 
Poznámka: Program, rozpočet a základní složení sklupin je danmé, ale stále jsopu volná místa. V případě zájmu nebo dotazů mne prosím  nváhejte kontaktovat buď e-mailem (david.hainall@gmail.com) nebo telefonicky (+420777623518). Rád poskytnu další informace.  
 

Namibie: listopad/prosinec 2021 

 

Termín:                   16.11.-06.12.2021

Počet dní:               21 včetně letů 

Velikost skupiny:     5-11 účastníků + 1 průvodce

Předběžná základní cena za účast (průvodcovské služby - na tuto částku vystaví fakturu):

Počet účastníků

Cena

5

16800 Kč

7

12500 Kč

9

11 000 Kč

11

10 000 Kč

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Dopředu s vaším souhlasem udělám rezervace aut, ubytování, plavby na řece Orange River atd. 

Odhadované náklady na místě (vč. letenky, pronájmu aut, vstupních víz, jídla atd.): cca 49 000 Kč. 

Pro bližší  informace pište na david.hainall@gmail.com.   

Návrh programu

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Přílet do hlavního města Namibie Windhoek, vyzvednutí aut delší přejezd po vyasfaltované a kvalitní silnici na jih do města Ketmanshoopu, les stromových alojí, gigantické kameny naskládané na sebe, polodivocí gepardi u farmy. 

3. den: Barevnou polopouští podél stolových hor k druhému nejhlubšímu kaňonu na světě na řece Fish river, na trase možnost spatřit vzácné horské zebry, kozorožce, pštrosy, šakaly a antilopy. Do kaňonu nahlédneme z několika vyhlídek, v kempu nás pravděpodobně navštíví zebry a paviáni.

4. den: Vydáme se na úplný jih země k hraniční řece s Jižní Afrikou k Orange river a strávíme několik hodin na řece na kajaku, Vinařská oblast v poušti.

5. den: Přesuneme se k Atlantskému oceánu do Luderitz, pozůstatky nejstaršího diamantového městečka, nyní města duchů Kolmanskuppe.

6. den: Luderitz a výlet lodí k ostrovu Halifax a ke kolonii tučnáků, přejezd nádhernou cestou mezi pouští a pohořím Tirasberge k zámku Duwisib, pozoruhodnou stavbou z počátku 20.století ležící v úplné pustině.

7. den: Přejedeme do kempu v Sesriem na okraji písečných dun, procházka kaňonem Sesriem a výstup na dunu Elim na západ slunce, z bazénu v kempu pozorujeme přímorožce v kempu. 

8. den: Východ slunce na dunách, největší duny na světě jsou právě zde v poušti Namib, dech   beroucí písečné panoráma, Deadvlei, Sossuvlei s 500 let starými stromy jsou symbolem Namibie, odpoledne přejezd do Walvis Bai.

9. den: Cape cost, obrovská kolonie lachtanů a přejedeme k žulovým věžím Spitzkoppe v poušti.

10. den: Spitzkoppe a zůstaneme celý den mezi žulovými monolity, kresby křováků - pěšky nebo autem.

11. den: White lady, Twyfelfontein – rytiny a malby v oblasti Brandberg, nejvyšší hory Namibie, Burnt mountain – spálená hora, Organ Pipes – čedičové varhany, vesnice Damarů, při troše štěstí můžeme narazit na pouštní slony.

12. den: Petrified forest – zkamenělý les, termální prameny a jezírko pod vodopádem, Aussicht kemp na kopci a na večeři v kempu přichází dikobrazi.

13. den: Opuwo – hlavní město Himbů, Epupa falls, největší namibijské vodopády na hranicích s Angolou, vyhlídka na vodopád, procházka podél řeky Kunene.

14. den:Ranní přejezd podél řeky Kunene k Ruacana falls a  přejezd do Olifantrus kemp v NP Etosha.

15. den: NP Etsoha, kemp  Okauejo – pozorování zvěře, jezdíme mezi kempy a navštěvujeme napajedla, kde jsou nejlepší podmínky na pozorování zvěře, uvidíme jako vždy na trase lvy?

16. den: NP Etsoha, kemp  Halali, skoro vždy jsou u nasvíceného napajedla v kempu v noci nosorožci, sloni, stáda zeber po celý den. 

17. den: NP Etsoha, kemp Namatoni, v této oblasti je nejvíce žiraf, slonů, množství antilop, v oblasti jsou lvi i gepardi.

18. den: NP Etosha, krasové jezírko Otjikoto, přejezd k největšímu meteoritu meteorit Hoba,  Grootfontein, Watterberg plato – obrovský pískovcový skalní útes v délce 60km.

19. den: Návrat do hlavního města Namibie Windhoek (nocleh v hotelu).

20.. den: Dle letového řádu na letiště, odlet do Evropy. 

21. den: Přílet do Prahy

 

Přihlášky a informace na david.hainall@gmail.com

 

Severní Thajsko 2022  

Poznámka: Program, rozpočet a základní složení sklupin je danmé, ale stále jsou volná místa. V případě zájmu nebo dotazů mne prosím  nváhejte kontaktovat buď e-mailem (david.hainall@gmail.com). Rád poskytnu další informace.  

Termín:                       06. 01- 22. 01. 2022

Počet dní vč. letů:       17

Velikost skupiny:           3-8 účastníků + 1 průvodce  

 

Předběžná základní cena za účast (průvodcovské služby  na tuto částku vystavím fakturu):

 

Počet účastníků

Cena

3

19500 Kč

4

16500 Kč

5

12500 Kč

7

10 500

8

9000 Kč

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Dopředu s vaším souhlasem udělám rezervace dopravy, ubytování, výletů s místními agenturami atd. 

Odhadované náklady na místě (vč. letenek - 1x mezinárodní a 1x vnitrostátní letenka vstupních víz, jídla, ubytování a výletů s místními agenturami atd.): cca 30 000Kč. 

Návrh programu

1.den: Odlet z prahy 
2.den: Přílet do Bankoku, prohlídka města  Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy a chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddy. Prohlédneme si starou čtvrť Ratanakosini rušnou Khaosan Road. 
3.den: Chrámový komplex AYUTTHAYA (UNESCO) a letní královský palác BANG PA-IN PALACE - celodenní výlet s místní agenturou
4.den: Půldenní výlet na  na největší plovoucí trhy Damnoen Saduak - jízda lodí (privátní člun +150 THB), návrat do Bankoku kolem 13.00, dokončení prohlídky města nebo podle jízdního řádu vlaků nechat na 15. den.   nočním vlakem na sever Thajska do města Chiang Mai
5.den: Chiang Mai („Růže severu“) - prohlídka města - Prohlédneme si staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Večer prozkoumáme noční bazar, kde činorodí obyvatelé hor prodávají své výrobky. 
6.den: Zahájení tří denního treku za horskými kmeny s místním průvodcem. Vyzvednutí na hotelu v cca 9.00-9.30. Asi 1,5 hodiny jízdy do vesnice  „Tung La Korn“ (oběd) a nákup potravin. Asi hodiny procházka džunglí, návštěva netopýří jeskyně.  Navštívíte vesnici Meo, kde žijí příslušníci etnika Hmongů. Trek do soukromého ubytování v džungli. Večeře, nocleh. 
7.den: Po snídani a odpočinku nás čeká asi 4 hodiny trek do džunglí. Cestou návštěva další horské vesnice Koupání v odlehlém vodopádu. Oběd u vodopádu. Návštěva netopýří jeskyně. Nocleh v soukromém táboře v džungli. 
8.den: Po snídani asi 1-1,30 hodin trek v džungli s relaxační přestávkou (příroda, výhledy). Návštěva vesnice Šanského etnika. Oběd. Návštěva sloní farmy - možnost koupání se slony a jejich krmení. Asi hodinová jízda na bambuvém voru na řece Mae Tang. N8vrat do Chiang Mai kolem 17:30.
9.den: Zlatý trojúhelník při hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru neslavně známý pěstováním Opia. První zastávka v horkých pramenů Maekhajan (ranní káva). Návštěva velkolepého bíle zářícího chrámu Wat Rong Khun. Dojezd do oblasti Zlatého trojúhelníku, oběd v místní restauraci u řeky Khong. Po obědě nasedneme na motorový člun a krátce přejedeme přes řeku Mekong do Laosu na tradiční trh Don Sao. Panoramatický výhled na trojmezí (Laos, Myanmar a Thajsko) z Phrathat Pukhao. Cestou zpět se zastavíme v vesnici karenkého etnika (ženy s žirafími krky). Pozdní návrat do Chiang Mai. 
10.den: Podle aktuálního letového řádu buď výjezd výjezd nad město ke zlatému chrámu Wat Phra That Doi Suthep - nejkrásnější budhistický chrám Severu nebo rovnou na letiště a let do Krabi. Transfer na ostrov Kho Lanta v Andamanském moři. Ubytování na dvě noci. 
11.den: Celodenní koupání nebo okruh na ostrově na pronajatém e-kole nebo pronajaté motorce - jeskyně, vodopády, svatyně … 
12.den: Přejezd do oblasti Krabi, ubytování na dvě noci 
13.den: Celodenní výlet lodí po blízkých ostrovech - 4 ostrovy 
14.den: Dopoledne zahájení přesunu Krabi - Bankok (asi kombinace minivan a vlak s lůžkovou úpravou: Krabi - Surat Thami minivan, Surat Thami - Bankok - noční vlak) 
15.den: ráno příjezd do Bankoku, ubytování na jednu noc, poslední nákupy, prohlídka nebo alternativně další jednodenní výlet. 
16.den: Dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Evropy 
17.den: Přílet do Prahy 
 
 

 

CK Alpina

 
 
 

CK iGO - zájezdy nejen pro fotografy 

Srí Lanka nejen pro fotogarfy, 1.2.-16.2. 2022, průvodce a lektor zájezdu 
Vietnam nejen pro fotografy, 22.3.-6.4. 2022, průvodce a lektor zájezdu 
Helgoland a Düne – fotografický ráj v Severním moři - 28. 04. - 02. 05. 2022, průvodce a lektor fotogarfického zájezdu, 19.-23. 5. 2022 - lektor a průvodce pro zakázkový zájezd a školu v přírodě OpenGate