Nabídka průdcovských a lektorských služeb

CK Alpina

 
Černá Hora na kole - 17.6.-26.6.2022 - průvodce zájezdu 
Srbsko na kole - 1.7.-10.7.2022 - průvodce zájezdu 
Mongolsko - zemí kočovníků, jurt a koní - 27.7.-7.8.2022 - průcodce zájezdu 
Sardinie - pohodová turiestika - 2.9.-11.9.2022 - průvodce zájezdu 
Kurz cestovatelské fotografie na jižní Moravě - 24.9.-28.9.2022 - průvodce a lektor zájezdu 
Thajsko - pohodová turistika - 19.11.-3.12.2022 - průvodce zájedzu 
 

CK iGO - zájezdy nejen pro fotografy 

OSTROVY HELGOLAND A DÜNE - 28. 04. - 02. 05. 2022, průvodce a lektor fotogarfického zájezdu, 19.-23. 5. 2022 - lektor a průvodce pro zakázkový zájezd a školu v přírodě OpenGate
Litva - NP Lakája (zakázkový vodácký zájezd) - 12.8.-21.8.2022 - průvodce a instruktor zájezdu 
RUJÁNA - KOUZLO A TAJEMSTVÍ OSTROVA, NP JASMUND (NEJEN PRO FOTOGRAFY) - 14.-18.9.2022 - lektor a průvodce zájezdu 
ČERNOBYL - SOCIALISTICKÉ PEKLO PLNÉ TAJEMSTVÍ - 4.10.-9. 10. 2022 - lektor a průvodce zájezdu 
ISLAND - FOTOGRAFICKÁ CESTA SNŮ ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ - 19.10.- 24.10. 2022 - lektor a průvodce zájezdu 
 
 
Soukromé skupiny 
Namibie: listopad/prosinec 2021 
Severní Thajsko: leden 2022  
 
Poznámka: Program, rozpočet a základní složení sklupin je danmé, ale stále jsopu volná místa. V případě zájmu nebo dotazů mne prosím  nváhejte kontaktovat buď e-mailem (david.hainall@gmail.com) nebo telefonicky (+420777623518). Rád poskytnu další informace.  

Severní Thajsko 2022  

Poznámka: Program, rozpočet a základní složení sklupin je danmé, ale stále jsou volná místa. V případě zájmu nebo dotazů mne prosím  nváhejte kontaktovat buď e-mailem (david.hainall@gmail.com). Rád poskytnu další informace.  

Termín:                       08. 01- 24. 01. 2022

Počet dní vč. letů:       17

Velikost skupiny:           4-8 účastníků + 1 průvodce  

Předběžná základní cena za účast (průvodcovské služby  na tuto částku vystavím fakturu):

Počet účastníků

Cena

4

16700 Kč

5

13500 Kč

6    

11500 Kč

7

10 500

8

9000 Kč

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Dopředu s vaším souhlasem udělám rezervace dopravy, ubytování, výletů s místními agenturami atd. 

Odhadované náklady na místě (vč. letenek - 1x mezinárodní a 2x vnitrostátní letenka, 2x PCR testu v Thajsku, 1x antigenní testu v Thajsku, jídla, ubytování a výletů s místními agenturami atd.): cca 40 000Kč. 

Návrh programu

1. den: Odlet z Prahy.   
2. den: Přílet do Bangkoku, PCR test po příletu a nastoupení povinné 24hodinové izolace v hotelu typu SHA+ . Čekání na výsledek PCR testu.
3. den: Dokončení povinné izolace v hotelu, výsledek testu v cca 16:00, přesun na nové ubytování na dvě noci. Večer asi „jen“ kulturní šok na Khaosan Road.
4. den: Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy a chrám Wat Pho s obrovskou sochou ležícího Buddy. Prohlédneme si starou čtvrť Ratanakosini a přes den rušnou Khaosan Road.  Navštěva Wat Phra Kaeo (chrám smaragdového Buddhy) – nejposvátnějšího budhistického chrámu v Thajsku, večer si zopakujeme kulutrní šok na životem pulsující Khaosan Road a seznámíme se také s vynikající thajskou kuchyní.
5. den: Brzy ráno z  Bangkoku krátký přesun smluvní dopravou do městečka Ayutthaya. Zažijeme kontrast neskutečného klidu a pohody v zahradách letního královského paláce Bang Pa-In Royal Palace. Návštěva chrámového komplexu Wat Mahathat (UNESCO) s ikonickou hlavou Buddhy zarostlou do kořenů stromů. Noční přesun vlakem s lehátkovou úpravou do oblasti Chiang Mai na severu Thajska.
6. den: Ráno příjezd do kouzelného městečka  Chiang Mai (Růže severu). Ubytování na jednu noc. Prohlídka nejkrásnějšího budhistického chrámu severního Thajska Wat Phra That Doi Suthep v horách nad městem s fantastickými výhledy do kraje. Večer návštěva rušné tržitě s pravou a nefalšovanou asijskou atmosférou.

7. den: Zahájení 3denního treku pralesem s místním průvodcem za poznáním zdejších horských etnik a krásné přírody (denně cca 4-5 hodin, převýšení +- 250-450 m). Návštěva krasové jeskyně s netopýry a vesnice  Meo, poznání zvyků a obyčejů etnika Hmongů, spaní u místních v nefalšovaném homestay.

8. den: Celodenní výlet přes horské vesnice, rýžová políčka, nádhernou divokou džungli s  fantastickými výhledy s obědem u místních. Odpolední prohlídka krasové jeskyně, koupání a odpočinek u vodopádu ukrytého v džungli. Nocování v homestay uprostřed džungle.

9. den: Cesta za poznáním zvyků a obyčejů Šanského etnika. Život se slony zblízka – možnost vyzkoušet si práci, koupání a jízdu na slonu. Splutí části toku řeky Mae Tang na bambusovém voru. Večer návrat do Chiang Mai, ubytování na dvě noci.

10. den: Návštěva světoznámého Zlatého trojúhelníku při hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru – na motorovém člunu přes řeku Mekong na skok do Laosu na tradiční trh Don Sao a panoramatický výhled na trojmezí (Laos, Myanmar a Thajsko) od chrámu Phrathat Pukhao na kopci. Cestou zastávka u horkých pramenů  Maekhajan, bíle zářícího ikonického chrámu Wat Rong Khun a ve vesnici karenského etnika (ženy s žirafími krky). Pozdní návrat do Chiang Mai.

11. den: Místní přelet z Chiang Mai do světoznámé ostrovní oblasti Krabi. Smluvní dopravou na ostrov Kho Lanta v Andamanském moři. Ubytování na dvě noci. Odpolední a večerní koupání v průzračném moři a odpočinek na písčité pláži.

12. den: Na kole, e-kole nebo skútru projížďka kolem kouzelného ostrova Kho Lanta  –po pobřežních silničkách i šotolinových cestách ke krasovým jeskyním, vodopádům, chrámům, kolem pláží a za úchvatnými výhledy (max 70 km, převýšení +- max 1300 m) Cesta se dá zkrátit, výjezdy k jeskyním a vodopádům vynechat.

13. den: Smluvní dopravou krátký přejezd do oblasti Ban Ao Nang, ubytování na dvě noci. Odpoledne plavba lodí do vesničky Ao Nang, kam se jinak než lodí nedostanete. Procházka k legendární a ikonické krasové jeskyni se zříceným stropem Sa Phra Nang (Princess Lagoon) s možností koupání (cca 3 hodiny, převýšení +- 200 m).

14. den: Na tradiční tzv. (Long-tail boat) plavba se zastávkou na 4 ostrovech – světoznámé pláži Pranang beach, Tup Island s písečnou kosou, Chicken Island se skvělými podmínkami pro šnorchlování a Poda Island s majestátnými skalními útesy.

15. den: Smluvní dopravou na letiště do Krabi a místní přelet do Bangkoku. Ubytování jednu noc. Dokončení prohlídky města - chrám +(Wat Pho+) s obrovskou sochou ležícího Budhy, prohlídka staré čtvrti Ratanakosini. 

16. den: Brzy ráno odjezd z Bangkoku na unikátní Maeklong Railway Market, kde mezi domy středem tržitě projíždí 8x denně vlak. Přejezd na plovoucí trhy Damnoen Saduak Floating Market – poslední chutě, vůně a barvy opravdového Thajska. Návrat do Bangkoku brzy odpoledne, poslední nákupy. Večerní nebo brzký ranní odlet do Evropy.

17. den: Návrat do Evropy. 

 

Přihlášky a informace na david.hainall@gmail.com

 
 
 

Namibie: leden 2023 

Termín:                   leden 2023

Počet dní:               21 včetně letů 

Velikost skupiny:     5-11 účastníků + 1 průvodce

Předběžná základní cena za účast v listopadu 2021  (průvodcovské služby - na tuto částku vystaví fakturu):

Počet účastníků

Cena

5

16800 Kč

7

12500 Kč

9

11 000 Kč

11

10 000 Kč

V ceně expedice jsou zahrnuty průvodcovské služby (tj. účast na expedici). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb účastníků expedice. Dopředu s vaším souhlasem udělám rezervace aut, ubytování, plavby na řece Orange River atd. 

Odhadované náklady na místě (vč. letenky, pronájmu aut, vstupních víz, jídla atd.): cca 49 000 Kč. 

Pro bližší  informace pište na david.hainall@gmail.com.   

Návrh programu

 

1. den: Odlet z Prahy

2. den: Přílet do hlavního města Namibie Windhoek, vyzvednutí aut delší přejezd po vyasfaltované a kvalitní silnici na jih do města Ketmanshoopu, les stromových alojí, gigantické kameny naskládané na sebe, polodivocí gepardi u farmy. 

3. den: Barevnou polopouští podél stolových hor k druhému nejhlubšímu kaňonu na světě na řece Fish river, na trase možnost spatřit vzácné horské zebry, kozorožce, pštrosy, šakaly a antilopy. Do kaňonu nahlédneme z několika vyhlídek, v kempu nás pravděpodobně navštíví zebry a paviáni.

4. den: Vydáme se na úplný jih země k hraniční řece s Jižní Afrikou k Orange river a strávíme několik hodin na řece na kajaku, Vinařská oblast v poušti.

5. den: Přesuneme se k Atlantskému oceánu do Luderitz, pozůstatky nejstaršího diamantového městečka, nyní města duchů Kolmanskuppe.

6. den: Luderitz a výlet lodí k ostrovu Halifax a ke kolonii tučnáků, přejezd nádhernou cestou mezi pouští a pohořím Tirasberge k zámku Duwisib, pozoruhodnou stavbou z počátku 20.století ležící v úplné pustině.

7. den: Přejedeme do kempu v Sesriem na okraji písečných dun, procházka kaňonem Sesriem a výstup na dunu Elim na západ slunce, z bazénu v kempu pozorujeme přímorožce v kempu. 

8. den: Východ slunce na dunách, největší duny na světě jsou právě zde v poušti Namib, dech   beroucí písečné panoráma, Deadvlei, Sossuvlei s 500 let starými stromy jsou symbolem Namibie, odpoledne přejezd do Walvis Bai.

9. den: Cape cost, obrovská kolonie lachtanů a přejedeme k žulovým věžím Spitzkoppe v poušti.

10. den: Spitzkoppe a zůstaneme celý den mezi žulovými monolity, kresby křováků - pěšky nebo autem.

11. den: White lady, Twyfelfontein – rytiny a malby v oblasti Brandberg, nejvyšší hory Namibie, Burnt mountain – spálená hora, Organ Pipes – čedičové varhany, vesnice Damarů, při troše štěstí můžeme narazit na pouštní slony.

12. den: Petrified forest – zkamenělý les, termální prameny a jezírko pod vodopádem, Aussicht kemp na kopci a na večeři v kempu přichází dikobrazi.

13. den: Opuwo – hlavní město Himbů, Epupa falls, největší namibijské vodopády na hranicích s Angolou, vyhlídka na vodopád, procházka podél řeky Kunene.

14. den:Ranní přejezd podél řeky Kunene k Ruacana falls a  přejezd do Olifantrus kemp v NP Etosha.

15. den: NP Etsoha, kemp  Okauejo – pozorování zvěře, jezdíme mezi kempy a navštěvujeme napajedla, kde jsou nejlepší podmínky na pozorování zvěře, uvidíme jako vždy na trase lvy?

16. den: NP Etsoha, kemp  Halali, skoro vždy jsou u nasvíceného napajedla v kempu v noci nosorožci, sloni, stáda zeber po celý den. 

17. den: NP Etsoha, kemp Namatoni, v této oblasti je nejvíce žiraf, slonů, množství antilop, v oblasti jsou lvi i gepardi.

18. den: NP Etosha, krasové jezírko Otjikoto, přejezd k největšímu meteoritu meteorit Hoba,  Grootfontein, Watterberg plato – obrovský pískovcový skalní útes v délce 60km.

19. den: Návrat do hlavního města Namibie Windhoek (nocleh v hotelu).

20.. den: Dle letového řádu na letiště, odlet do Evropy. 

21. den: Přílet do Prahy

 

Přihlášky a informace na david.hainall@gmail.com