Nepál - země nebetyčných hor, barev a úsměvů

Nepál patří k nejnavštěvovanějším zemím Jižní Asie. Vydejte se na pohodové cestování pestrobarevným Nepálem pod nejvyšší hory světa, rozlehlými oblastmi terají na hranicích s Indií, kde se snoubí dívná historie se současností a stále můžeme vidět divoká zvířata, včetně tygrů.

V Nepálu si projdeme nenáročný trek na vyhlídkový vrchol Poon Hill (3210 m) v oblasti Annapuren s výhledem na horské velikány Dhaulaghiri (8167 m) a Annapurnu (8091 m). V oblasti Solo Khumbu se podíváme pod nejvyšší hory světa, vč. Mt. Everestu (8848 m) a na jeho majestátný vrchol pohlédneme z Kala Patharu (5650 m). Okusíme zmatek, špínu, vůni i rázovitou atmosféru nepálských historických měst a přírodních skvostů, z nichž většina je opředena poutavými legendami. Naší pozornosti neunikne Káthmándú, Bhaktapur, Pókhara ani Lumbini, které je obecně přijímáno jako místo narození Buddhy. Nepálské putování uzavřeme v národním parku Chitwan pozorováním nosorožců, krokodýlů a vzácného tygra indického.

Řeč bude také o problémech s aklimatizací na vysokou nadmořskou výšku a zkušenostmi s nepálským zdravotnictvím i záchranou vrtulníkem ve vysokých horách. 

Přednáškou vás provede cestovatel, průvodce, fotograf a publicista David Hainall.