Vltavská cyklotrasa s CK Alpina 2020

V termínu 16. 8. - 22. 8. 2020 se uskutečnil další z cyklistických českých zájezdů CK Alpina s názvem Vltavská cyklostezka. Tentokrát jsem se projeli kolem naší národní řeky Vltavy. Putování jsem začali na Kvildě a kolem pramene Vltavy, LIpna, přes Vyšší Brod,. Český Krumlov, České Budějovice, Písek jsme postupně dojeli až do Nové Živohošti. Program jsme měli opravdu bohatý a počasí nám vyšlo až na jeden den u Lipna skvěle. 
 
1. den:  Předpokládaný odjezd kolem 13 hod z Brna přes Jihlavu a Prahu do Vyššího Brodu, ubytování na 3 noci. 
2. den:  Autobusem na Kvildu. Na kole k prameni Vltavy, pod Černou Horou na Knížecí pláně a přes Horní Vltavici, Lenoru, Stožec kolem meandrující říčky do Horní Plané. (↔ 70 km, ↑ 600 m, ↓ 950 m) 
3. den:  Kolem vodní nádrže Lipno: Přes Černou v Pošumaví do Vyššího Brodu s cisterciáckým klášterem. (↔ 45 km, ↑ 360 m, ↓ 500 m)                 
4. den:  Přes pláně kolem Hrudkova do Rožmberka nad Vltavou a dále táhlým stoupáním do Rožmitálu na Šumavě s unikátní křížovou cestou a sjezd zpět k řece a přes Zátoň a Spolí do Českého Krumlova (UNESCO), průjezd historickým centrem a dále přes Zlatou Korunu do Českých Budějovic (↔ 70 km, ↑ 850 m, ↓ 1050 m). Setkání s autobusem a přejezd do Písku, ubytování na tři noci.
5. den:  Autobusem do Českých Budějovic. Kolem zámku Hluboká zapsaného na seznam UNESCO a po pohodlných lesních cestách pod Velkým Medníkem (633 m) sjezd do údolí řeky Otavy do historického města Písek. (↔ 60 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m) 
 6. den:  Kolem řeky Otavy k soutoku s Vltavou: nad kaňonem Otavy přes Varvažov do Zvíkovského podhradí u soutoku Otavy a Vltavy. Dále už opět po Vltavské cyklostezce po pláních a přes vesničky až do Milešova. (↔ 60 km, ↑ 750 m, ↓ 750 m)
 7. den: Z Milešova do Krásné Hory nad Vltavou a dlouhý sjezd do Kamýku nad Vltavou. Zvlněnou krajinou přes Nalžovice, Radič s barokním zámkem a Nahoruby se závěrečným sjezdem do Živohošti (↔ 40 km, ↑ 550 m, ↓ 700 m). Autobusem přes Prahu zpět do Brna. Návrat do Brna okolo 17 hod.

 

Díky všem účastníkům za skvěle strávený čas! 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek. 

  

Foto (c) David Hainall 2020