Česká Kanada na kole 2011

Česká Kanada je pro mne synonymem pro téměř nedotčenou a panenskou přírodu na česko-rakouském pomezí, lesních cest, rybníků ukrytých uprostřed lesů, křížků a božích muk. Velmi příjemné ubytování jsme na víkend 2.  - 4. 9. 2011 jsme našli kousek od Sllavonic v zapadlé vesničce Stálkov. Bylo tam asi 10 domů a žádná hospoda :-).

Za dva nádherné víkendové dny jsme zvládli dvě cyklistické vyjížďky. První vedla na Lanštějn a dále do Klenové, Kapounu, k pomníku Járy Cimrmany (který jsme boužel přejeli a neviděli), Kuinžak, Hospříz, Blažejov, Vlčici, Kunžak, Rožnov a zpět do Stálkova. V Rožnově nás nadchla bizoní farma, resp. posezení u zdejší hospůdky.

V neděli pak vyrazili na kratší vyjížďku, která vedla ze Stálkova skoro až do Slavonic, do Maříže (skvělá prodejna originální keramiky) a z Maříže jsme vyjeli na Trojmezí (historická hranice Čech, Moravy a Rakouska a trochu složitěji s občasným blouděním sjeli do Starého Města pdo Lanštějnem. Cestiček a více či méně výrazných cest je ve zdejších lesích spousta a ztratit se opravdu není problém. Ze Starého města jsem pokračočovali kolem Cyklokempu k přehradě pod Landštejnem a vystoupali na silnici vedoucí do Stálkova.

Mám pocit, že jsme tu nebyli naposledy :-).

Fotografie zobrazíte kliknutím na obrázek.

Foto (c) David Hainall 2011