Krásy Černé Hory (červenec 2017)

Letní prázdniny jsou v plném proudu. Zájezdová sezóna se pomalu a jistě překlápí do druhé poloviny. V termínu od 21. 7. do 30. 7. 2017 jsem se jako průvodce zájezdu CK Alpina vypravil do své oblíbené Černé Hory na zájezd Krásy Černé Hory.

Na rozdíl od prvního turnusu, který se uskutečnil v červnu, nám skvěle vyšlo počasí. Naše kroky vedly nejprve kolem salaší Katun Lokvice k Ledové jeskyni. Počasí bylo opravdu vynikající a tak se nám podařilo za dalekých výhledů vystoupit i na Bobotov Kuk. Závěr našeho programu v NP Durmitor jsme, jak je již zvykem, zasvětili krátkému a pohodovému výstupu na vyhlídku Čurevac, která poskytuje nebývalý pohledy do údolí řeky Tary.

Ani v druhé polovině zájezdu to nebylo jiné. Užívali jsme si sluníčka, tepla a typické balkánské pohostinnosti. Při cestě do Kolašinu jsme se krátce zastavili i v klášteře v Horní Dobrilovině.

Naše další kroky vedly do pohoří Bjelasica a do NP Biogradska Gora. Od fyzické zátěže jsme si odpočinuli ve středověkých městech Budva a Kotor.

Závěrečná túra se odehrála v pohoří Komovi nedaleko albánských hranic. Naším cílem byl výstup na Kom Vasojevički.

Nejen horami a středověkými městy živ je člověk. V Černé Hoře je i několik pravoslavných klášterů. Mezi nejznámější z nich patří klášter Morača, který se stal naším posledním cílem.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek.

Foto © David Hainall 2017