Krásy Černé Hory s CK Alpina (červen 2017)

Letní prázdniny pomalu, ale jistě klepou na dveře a zájezdová sezóna se nezadržitelně rozjíždí. V termínu od 16. 6. do 25. 6. 2017 jsem se jako průvodce zájezdu CK Alpina vypravil do své oblíbené Černé Hory na zájezd Krásy Černé Hory.

V NP Durmitor nám úplně nepřálo počasí, přesto jsme bez větších potíží zvládli naplánované túry. Jen vrchol Bobotova Kuku nám pro silný vítr a mlhu zůstal uzavřen. V druhé části pobytu jsme si dosyta užívali sluníčka, tepla a typické balkánské pohostinnosti.

V sobotu po příjezdu do Žabljaku jsme se prošli kolem Černého Jezera a navštívili Titovu jeskyni. Naše první „opravdová“ túra vedla kolem Černé ho jezera k Salaším Katun Lokvice a Ledové jeskyni. Vzhledem k příznivému stavu sněhové pokrývky jsme zvolili pokus o výstup na Bobotov Kuk. Počasí, silný vítr a mlha, ale bohužel zastavili náš výstup už u jezera Zeleny Vir. Závěr našeho programu v NP Durmitor jsme, jak je již zvykem, zasvětili krátkému a pohodovému výstupu na vyhlídku Čurevac, která poskytuje nebývalý pohledy do údolí řeky Tary. Při cestě do Kolašinu jsme se krátce zastavili i v klášteře v Horní Dobrilovině.

Naše další kroky vedly do pohoří Bjelasica a do NP Biogradska Gora. Od fyzické zátěže jsme si odpočinuli ve středověkých městech Budva a Kotor.

Závěrečná túra se odehrála v pohoří Komovi nedaleko albánských hranic. Naším cílem byl výstup na Kom Vasojevički.

Nejen horami a středověkými městy živ je člověk. V Černé Hoře je i několik pravoslavných klášterů. Mezi nejznámější z nich patří klášter Morača, který se stal naším posledním cílem.

 

Záznamy turistických tras můžete zobrazit zde.

 

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek

  

Foto © David Hainall 2017