Turecko - Kačkar a Ararat 2014

Skvělá expediční cesta pořádaná CK Alpina, na jejíchž realizaci jsem se podílel jako garant a průvodce se uskutečnila v termínu 1. 7. - 13. 7. 2014. Využili jsme dopravních služeb letecké společnosti Pegasus a z Prahy letěli přes Istanbul do Trabzonu. Město, které opěvoval již Marco Polo, leží na pobřeží Černého moře a je ideálním výchozím místem  pro přechod pohoří Kačkar. Hned po přistání jsme v Trabzonu jsme se pronajatým autem ješt ěv noci přesunuli ho horské vesnice Yukari Kavron a odtud vyrazili na přechod panenského pohoří Kačkaru. Na nejvyšší vrchol Kačkaru jsme sice nevylezli, ale i tak to bylo putování nádherně zelenými alpskými loukami posetými pestrobarevným kvítím. . 
 
Po dokončení přechodu Kačkaru jsme se přesunuli do Dugubayzitu pod Araratem (5137 m), nejvyšší horou Turecka a zahájili úspěšný výstup na tuto monumentální horu. Zbytek času jsme pak strávili tábořením v kráteru sopky Nemrut Dagi a ve městěch Van a Istanbul. 
 
Na expedici se sešla skvělá parta lidí a z podniku udělali velmi příjemnou akci, na kterou budu dlouho vzpomínat. Díky všem! 
 
Podrobný expediční deník si můžete přečíst zde
 
Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek. 
 
 
Foto (c) David Hainall 2014  

Agentura Foto-Trip pořádá fotzografické kurzy v Istanbulu. Máme v plánu i vytvoření  anabídnutí fotografické expedice v asijské části Turecka. Akce proběhne pravděpodobně v roce 2016 nebo 2017. Více informací na našich stránkách: