Salzburg, Berchtesgarden a Werfen s CK Boca 2016

V termínu 18. 5. - 20. 5. 2016 jsem se jako průvodce účasnil dalšíhopoznávacího zájezdu CK Boca, jehož cílem byl neprve Salzburk s barokním městským centrem zapsaným na seznam UNESCO. Kolem zámku Mirabell, domu kde žil W. A. Mozart jsme kolem Mozartova rodného došli na Rezidenplatz s největší barokní kašnou ve střední Evropě. prohlédli jsme si Dom a lanovkou vyjeli k pevnosti Hohensalzburk. Večer jsme pak přejeli do Německa na ubytování nedaleko Berchtesgarden. 
 
Následující den nám program dost pokazilo počasí. Dopledne jsme ještě bez deště vyjeli nejprve místní dopravou a pak zlatým výtahem na Kehlstein s Hitlerovýmn Orlím hnízdem. Bohužel byla tak hustá mlha, že nebylo vlbec nic vidět. Odpoeldne jsem se vypravili do solných dolů Salzbergwerk v Berchtesgardenu. Prhlídka byla báječná, jen mne zklamalo, že se zde nesmí fotografovat. Celé odpoledne pršelo a tak z plánované procházky v Berchtesgardenu nebylo nic. 
 
Třetí a zároveň poslední den jsme se opět vrátli do Rakouska do Werfenu do největší ledové jeskyně na světě Eisriesenwelt. Autobusem se dá vyjet skoro až k pokladně a pak je nutné vyjít asi 20 minut k lanovce, která končí dalších 20 minut chůze od vstupního portálu. Do jeskyně není zavedená elektrika a tak se chodí s karbitkama v ruce. Opět se tu nesmí fotografovat. Nad Werfenem se tyčí na 150 m vysoké skále majestátný hrad Hohewerfen. 
 
Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek. 
 
Foto (c) David Hainall 2016