Ötztaler Alpen – Hochwildehaus 2011

Druhý srpnový  jsem se opět vypravili do Ötztalských Alp. Naším cílem byla chata Hochwildehaus. Letos se akce poprvé účastnili i malé děti - Šimon, Nelča a Kuba. Všichni putování zvládli úplně skvěla a Nelča s Kubou podali i fantastický sportovní výkon. Dva roky a kousek po pádu laviny, která strhla šest skialpinistů, kamarádů a velmi blízkých lidí jsme pět chtěli zavzpomínat a také pověsit na starou celnici pamětní desku. 

V pátek odpoledne jsme dorazili do Obergurglu a během asi dvou hodin jsme vystoupali na  Langtalereck Htt. (2430 m). V sobotu potom v poklidu došli na místo pádu laviny, zapálili svíčky a zbytek dne strávili na Hochwildehaus (2866 m).Z našeho pokusu o výstup na Schalfkogel (3540 m) bohužel sešlo. Ráno lilo jako z konve, foukal silný nárazový vítr a jeden blesk střídal druhý.

Vzpomínku i fotogallerii i bych velmi rád věnoval Tomášovi a Martinovi, mým dvěma bratranců. Kluci milovali hory a snad všechny sporty v přírodě. V kopcích trávili spoustu svého času a svou cestu životem ukončili tam, kde to měli nejraději - ve vysokých horách Ötztalu.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek.