Tour du Mont Blanc 2010

Již téměř tradiční akce na pomezí Francie, Itálie a Švýcarska se uskutečnila v ověřeném termínu stejně jako v minulých letech na začátku srpna. Termín od 29. 7. do 8. 8. 2010 se opět ukázal jako nejlepší z možných.

Jednoho z nejatraktivnějších vysokohorských dálkových přechodů starého kontinentu jsem se účastnil jako průvodce brněnské cestovní kanceláře Alpina. Kromě skvělého realizačního týmu zajištujícího hladký průběh akce (Ivana Šitavancová - průvodkyně, Hana Dohnalová - kuchařka a v neposlední řadě Vlastík s Laďou - naši bezkonkureční řidiči), se na zde sešla i skvělá parta lidí. Přálo nám i počasí a zatímco v Čechách tekla "velká voda", užívali jsme si téměř luxusních klimatických podmínek s nezapomenutelnými dalekými i hlubokými výhledy.

Program horského putování je sice předem daný, ale i letos jsme si jej upravovali podle aktuálních podmínek, nálady i fyzických sil. Ušli jsme bezmála 120 km a překonali úctyhodné převýšení blížící se 8500 m. Zkrátka a dobře to opět stálo za tu dřinu :-). Je příjemné, pokud "vlastní cesta je i cílem" a u tohoto treku to platí dvojnásob.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek.

Foto © David Hainall 2010

Fotogalerie dalších účastníků Tour du Mont Blanc 2010: