Chamonix - turistika pod Mont Blancem

V termínu od 2. 8. do 11. 8. 2013 jsem měl možnost účastnit se jako průvodce CK Alpina skvělého vandru v okolí mého oblíbeného Chamonix. Poznávali jsme krásu zdejších věčně bílých vrcholů z bezpečné vzdálenosti turistických chodníků.

Chamonix je vyhledávaným horským střediskem již od konce 18. století a stejně jako před lety, i dnes zde mezi hotýlky a pouličními kavárničkami proudí davy turistů, tuláků i horolezců. Město ožívá v brzkém odpoledni a život v ulicích tepe až do noci.

Výlety jsme koncipovali tak, aby nám poskytly ucelený přehled o krásách zdejší horské krajiny.Lanovkou jsme vyjeli na vyhlídkový vrchol Aig. du Midi (3842 m). Svou nedozírnou rozlohou nás uchvátil ledovec Mer de Glace s vyhloubenou ledovou jeskyní. Vystoupili jsme do sedla Col de Balme i k chatě Ref. Albert 1er a otevřely se nám neopakovatelné rozhledy do údolí horských letovisek Argentière a Chamonix. Jeden den jsme strávili ve Švýcarsku u přehrady Lac Emosson. Městečko Les Contamines-Montjoie a okolní hory jsem prozkoumali z oblačných výšek vyhlídkového hřebene, který vrcholí kopcem Mont Joly. Projeli jsme se legendárním horským vláčkem Tramway du Mont Blanc a své putování zakončili legendární túrou z Le Brevent k jezeru Lac Blanc.

Deník si můžete přečíst zde.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Foto (c) David Hainall 2013