Evropa

Gargano - jarní moře a orchideje

Zájezd je určen milovníkům jižní Itálie se zájmem o fotografování. Cílem je návštěva NP Garganojezera VaranoMonte San albano (UNESCO), každodenní rozbor fotografií a přednášky o fotografování. Staňte se fotografem, investujte čas, posuňte se dál a poznejte zajímavý kousek Itálie. Projdeme se kolem laguny Lago di Varano s množstvím kormoránů, jeden den věnujeme návštěvě národního parku Gargano proslulého množstvím orchidejí.  Po celou dobu budeme mít k dispozici vynikající domácí olivový olej a místní víno.

 

Do Itálie se dopravíme pravidelnými leteckými spoji. na místě se budeme pohybovat pronajatým vícemístným osobním autem typu Volkswagen Caravelle. Průvodci a lektoři zde budou zároveň i v pozici řidičů. Ubytováni budeme ve dvojlůžkových pokojích, ve speciálně upraveném "MASH" stanu. Průvodci vám připraví chutnou a bohatou polopenzi.

1. den Praha - Gargano

Let Praha - Bari a přesun autem do základny u laguny Lago di Varano.

2. den Lago di Varano

Jezero o rozloze 60,5 km² je napájeno dvěma podzemními prameny a je spojeno s Jaderským mořem. Žije zde několik druhů volavek, ledňáčci, kolihy a další pestrá paleta vodních a mokřadních ptáků. Video zde. Zároveň se zde nachází ruiny nacistické základny pro výcvik pilotů určených křízení hydroplánů.

3. den národní park Gargano

Národní park Gargano obsahuje pestrou paletu ekosystémů: od skalnatého pobřeží, teplých údolí bohatých na vzácné květiny včetně orchidejí. Na stráních jsou nádherné fotogenické bukové porosty z nich mnozí jedinci jsou starší než jedno století. Na prohřátých místech jsou porosty borovice alepské (Pinus halepensis) starých až 500 let.

4. den  - Monte Sant Angelo (UNESCO)

Den strávíme výletem na Monte Sant Angelo, jež je úzce spojeno s archandělem Gabrielem. Místo zařazené na prestižním Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabízí stovky záběrů milovníkům historie, architektury. Fotit lze ve starých uličkách, kostelech i jeskyních. Cestou na toto poutní místo navštívíme San Giovanni Rotondo, kde je velmi moderní kostel padre Pia.

5. den Gargano - Praha

Přesun autem na letiště v Bari a let do Prahy.

Helgoland a Düne – fotoráj Severního moře

Malebné ostrovy Helgoland a Düne schované v nespoutaném Severním moři nedaleko od německé pevniny skrývají nečekané fotografické možnosti. Jedná se o nejbližší místo s přirozeným výskytem dvou druhů tuleňů a celé řady mořských ptáků, jejichž schopnosti nám vyrazí dech. Vydejte se s námi na unikátní dobrodružné fotografické putování do nedaleké exotiky. Cestou na ostrovy strávíme skoro tři hodiny na lodi. Během dvou a půl dne se budeme věnovat fotografování tuleňů obecných a kuželozubých. Z ptáků se můžeme těšit na několik druhů racků (r. stříbřitý, r. tříprstý a r. žlutonohý), elegantní tereje bíléalkouny úzkozobéalky malé, na plážích pravděpodobně potkáme kamenáčky pestrékulíky písečnérybáky obecnéústřičníky velké a řadu dalších atraktivních druhů. Na vlnách se pak budou houpat kajky mořské.

Na své přijdou nejen milovníci atraktivních mořských savců, ale také nadšení ornitologové. Na plážích se válí ohromné kusy pazourků i atraktivní schránky mořských měkkýšů. Toto malé souostroví je sice součástí Schengenského prostoru, ale má výjimku z pravidel o DPH, což umožňuje existenci duty free shopů. V rámci večerního programu můžete očekávat odborné fotografické workshopy zaměřené na základy fotografování, fotografování zvířat nebo cestovatelské přednášky našich lektorů a průvodců.

 

Předběžný program:

1. den: V pozdně odpoledních až večerních hodinách odjezd do německého přístavu Cuxhaven nebo Büssum.

2. den: Ráno nalodění na trajekt a plavba na ostrov Helgoland. Ubytování a první fotografování tuleňů. Prohlídka ostrova. Přednáška o základech kompozice a fotografování zvířat.

3. den: Ráno fotografování tuleňů a před polednem plavba na Helgoland, prohlídka ostrova a odpolední až večerní fotografování terejů a alkounů. Návrat na Düne po 21.00.

4. den: Ranní fotografování tuleňů. Dopoledne nebo brzy odpoledne plavba na Helgoland. Nalodění na trajekt a plavba na pevninu. Zahájení nočního přejezdu domů.

5. den: Brzy nad ránem návrat domů.

Helfštýnské světlobraní 

Užijte si víkend přicházejícího léta. Udělejte si čas na svého koníčka a zároveň poznejte další krásný kus Česka. Půjdeme do jeskyní i do cukrárny, do historického nepoužívaného vlakového tunelu a nakoukneme do nejhlubší české propasti. Na jeden víkend toho bude až až... a stejně nebudeme spěchat.

 

Přijeďte na fotografické toulání  pod hradem Helfštýnem. Podíváme se do Zbrašovských aragonitových jeskyní i k nejhlubší české propasti (a není to Macocha), vyjdeme na hrad Helfštýn, a to co nafotíme si promítneme večer u krbu a vínka. Netrháme rekordy, ale užíváme si focení a učíme se navzájem hledat cestu k lepším záběrům.

Zahájení

  • pátek 3. 6. 2016 od 17.00 hod.

Ukončení

  • neděle 5. 6. 2016 přibližně v 13.00 hod,

Cíl kurzu: 

  • Strávit víkend pohodovým, ale zajímavým focením a postoupit dál na cestě za kvalitními záběry.

Předběžný program

Pátek

Ubytování (privát v Týně nad Bečvou, Záhorská 337). Večerní seznámení s programem a sebou navzájem. Lektor Topi Pigula promítne pár snímků z míst, které navštívíme  a na konkrétních, snadno pochopitelných příkladech vysvětlí základy kompozice dobrého snímku. V případě zájmu nás paní domácí Veronika zasvětí do tajů aromaterapie.

Sobota

Neděle

  • Po snídani dopolední návštěva Přírodní rezervace Škrabalkanebo v případě zájmu zkusíme focení v  Slavíčském tunelu.
  • Odjezd soukromými auty k Jezernickému viaduktu, který je 43 m dlouhý a 10 m vysoký se 41 oblouky
  • Společný oběd v Lipníku nad Bečvou. V případě zájmu si můžeme ještě dopřát „dojezd“ u kávičky ať už u Veroniky v Týně nebo cukrárně v Lipníku.

Słowiński Park Narodowy – koruny mrtvých stromů 

Słowiński Park Narodowy se rozkládá na severu Polska při pobřeží Baltského moře. Zajímavá geologická minulost spojená s ústupem skandinávského ledovce, pravidelné mořské proudy a vanoucí větry, vytvořily naprosto jedinečnou surrealistickou krajinu písečných dun, pobřeží Baltu bičovaného větry a hlubokých lesů v bezprostřední blízkosti sladkovodních jezer. Vydejte se s námi na unikátní dobrodružné fotografické putování za krásami zdejší krajiny. Projdeme se po mořském pobřeží a vystoupáme na jedny z největších písečných dun v Evropě, které postupně pod svým povrchem pohřbívají kmeny a větve stromů. Na pobřeží nám budou dělat společnost hlavně rackové a jespáci. Okusíme poklidnou večerní atmosféru turistického městečka Łeba , která se stane naší základnou a ochutnáme vynikající mořské ryby.

Předběžný program:

1. den: V pozdně odpoledních až večerních hodinách odjezd do polského přístavního města Łeba.

2. den: Příjezd do letoviska Łeba a ubytování v penzionu. Fotografování v okolí Łeby a Rabky – pobřeží Baltu s uschlými kmeny stromů, monumentální písečné duny Wydmy Ruchome, lesy a jezero Łebsko jezioro. Délka okruhu asi 20 km s možností zkrácení o asi 6 km místními silničními elekro vláčky. Večer návštěva malebného turistického centra města Łeba.

3. den: Přejezd do osady Rowy. Procházka nádherným zdravým vysokým lesem po březích jezera Gardno jezioro. Návrat do Rowy po mořském pobřeží. Délka okruhu asi 16 km s možností zkrácení na necelých 7 km. Návrat do městečka Łeba.

4. den: Ranní a dopolední rozloučení s Łebou a pobřežím Baltu a před polednem odjezd do ČR. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Istanbul - bezpečný Orient 

Již Marco Polo pěl chválu nad krásami a bohatstvím Zlatého rohu. Istanbul bývá po dlouhé generace označován jako město významných historických událostí a mezníků, město na křižovatce kultur. Bosporská úžina jej rozděluje na evropskou a asijskou část. Všudypřítomné zaoceánské lodě, které plují z Marmarského do Černého moře dávají tušit odvěký význam dopravních tras a obchodních stezek.

Vyjdete se s námi na pohodovou fotografickou výpravu do města tisíce minaretů, do města, kde se setkávaly konce obchodních stezek, a kde na trzích končilo  zboží přepravované po Hedvábné stezce. Istanbul pamatuje slavné a úspěšné období Osmanské říše i její pád. Zašlá sláva tohoto impéria je tu patrná na každém kroku.

Ubytováni budeme v pohodlném hotelu nedaleko centra města v zařízených dvou až čtyř lůžkových pokojích se snídaní. Na místě  využijeme služeb hromadné dopravy. Těšte se na skvělou místní kuchyni.

Předběžný program 

1. den: Podle letového řádu let do Istanbulu. Transport předem objednaným autem do hotelu, ubytování.

2. den:  Zahájení prohlídky a fotografování na nejvýznamnějších turisticky atraktivních místech - palác Topkapi, Yerebanská cisterna, večer Bosporský průliv a most Boğaziçi Köprüsü.

3. den: Legendami ověnčený Grand Bazar, Hagia Sophia a Modrá mešita. Svérázné staré město a Galatský most. Odpoledne nebo večer turistickým trajektem přes Bosporskou úžinu do Asie. Předvedeme Vám prima tržiště.

4. den: Zbude-li čas, omrkneme Galatskou věž a vychutnáme si poslední pravou tureckou kávu z džezvy. Transfer na letiště a podle aktuálního letového řádu návrat do ČR.