Afrika

 

Tanzánie a Zanzibar - fotografický ráj uprostřed africké divočiny

Tanzánie a její národní parky, vysocí do pestrobarevných látek odění Masajové, to je ta prává nefalšovaná Afrika ze snů všech cestovatelů. Zanzibar je navíc prosycený všudypřítomnou otrokářskou historií, vůněmi exotického koření a romantickými plážemi lemovanými kokosovými palmami a tříštící se vodou v příbojí.

 

Pojeďte s námi na unikátní poznávací a fotografickou expedici do nitra divoké Afriky. Navštívíme tři světoznáme africké národní parky a setkáme se s Masaji, jejichž zvyky a obyčeje nás nepřestanou udivovat. Budeme mít jedinečnou možnost pozorovat divokou zvěř v přirozeném prostředí. Navštívíme Ngorongoro, obrovskou sopečnou kalderu. Rozličnými vůněmi prosycený Zanzibar nám umožní nahlédnout do tajů života místních rybářů a pěstitelů koření.

Během našeho putování budeme ubytováni v hotelích a penzionech, v nichž dostaneme místní snídani. Využívat budeme služeb osvědčených místních dopravců. Program je sestavený tak, abychom měli dostatek času na poznání místní kultury, zvyků a obyčejů a fotografování.

 1. den - odlet z ČR
 2. den - přílet do Tanzánie na letiště Kilimanjaro, přímo pod imponzantní nejvyšší horu Afriky. Nocleh ve městě Moshi nebo Arusha.
 3. den - snídaně. Začátek safari. Naše safari začneme v jednom z menších národních parků Tanzánie, v NP Tarangire. Tento národní park je proslulý výskytem slonů, opic a ptáků. Nemineme ale ani žirafy, divoká prasata a pravděpodobně spatříme i leoparda odpočívajícího ve větvích afrických baobabů. Přejezd na nocleh, večeře.
 4. den - snídaně. Divokou africkou přírodou vystoupáme autem až ke kráteru Ngorongoro, největší kaldeře světa, do 2 600 m n. m.. Okrajem stejnojmenného národního parku vstoupíme na africké savany, abychom vjeli do největšího tanzánského národního parku, NP Serengeti. Kolem migrujících stád pakoňů, zeber a antilop pomalu přejedeme na nocleh ve volné přírody, večeře.
 5. den - snídaně. Brzké ranní vstávání. Tento den projedeme NP Serengeti. Čekají na nás lvi, hroši a pštrosy. Jistě vás zaujme i svítání v africké savaně. Toto období je v NP Serengeti nejvhodnější pro pozorování kočkovitých š Odpolední přejezd na nocleh do NP Ngorongoro, večeře.
 6. den - Brzké vstávání. Sjezd do kráteru Ngorongoro, místa obrovské koncentrace divoké zvěř Pozorování velkého množství zvířat. Slonů, lvů, hyen, plameňáků i bůvolů. Půjde-li vše dobře, jistě se nám podaří zahlédnout i vzácného nosorožce. Dopolední brunch a přejezd k návštěvě masajské vesnice. Zažijeme tak masajská obydlí, masajský tanec a pohovořit s místními o jejich způsobu života. Přejezd na nocleh do Arushi nebo Moshi.
 7. den - snídaně. Dopolední transfer na letiště Přelet na Zanzibar. Transfer na hotel na východním pobřeží ostrova. Odpoledne individuální volno.
 8. den - snídaně. Individuální volno nebo fakultativně Blue safari. Vyjížďka lodí na volné moře, koupání, šnorchlování, oběd na opuštěném ostrově.
 9. den - snídaně. Individuální volno nebo fakultativně výlet za šnorchlováním s ukázkou lovu chobotnic, oprav lodí zanzibarskách rybářů.
 10. den - snídaně. Individuální volno nebo fakultativně možnost lekce surfování nebo výlet na sever ostrova s návštěvou laguny s vodními želvami, návštěva jediného národního parku na Zanzibaru, NP Jozani, který nám poskytne nahlédnutí do unikátního původního lesa ostrova. Vyfotit si budete moct endemické opice guerézy červené.Kromě nich zde žijí malé druhy antilop, kočkodani a štětkouni.
 11. den - snídaně. Volný den. Po celou dobu pobytu na východním pobřeží Zanzibaru si můžete hradit lekce kitesurfingu.
 12. den - snídaně. Odjezd do Stown Town, hlavního města Zanzibaru,. Cestou zastávka na tzv. Spice Tour, kde se seznámíme s největším bohatstvím ostrova - kořením. Místní nám ukáží, jak které koření roste a kde se používá. Návštěva Prison Island, místa, kde se ještě v 19. století obchodovalo s otroky. Pohladit si zde budete moct i gigantické suchozemské želvy, které sem byly přivezeny ze Seychel, koupání v blankytně modrém oceá Večerní návštěva magického trhu s jídlem ve Stone Townu.
 13. den - snídaně. Prohlídka Stone Town. Návštěva rodného domu Freddyho Mercuryho, místa posledního trhu s otroky, sultánského domu a místního centrálního tržiště. Atmosféru kamenného města podtrhují i křivolaké uličky plné místních lidí.
 14. den - snídaně. Odlet do ČR.
 15. den - Návrat do ČR