Londýn s CK Boca a ZŠ Štefánikova Pardubice

V termínu od 5. 10. do 9. 10. 2015 jsem měl možnost průvodcovat poznávací zájezd CK Boca z Pardubic do Londýna. 
 
Vyjeli jsme o půlnoci 5. 10. a přes Prahu, Rozvadov, Norimberk, Franfurt, Bonn a Brusel dojeli do Dunkergue nedaleko Calais, kde jsme přespali v hotelu F1. Druhý den brzy ráno jsme se v Calais nalodili na trajekt, který nás dovezl do Doveru. Následoval přesun do Londýna k Tower Of London, kde začala naše prohlídka města. Kromě jsem Tower of London jsme viděli ještě Tower Bridge a křižník HMS Belfast. U Toweru jsme se nalodili na loď, která nás dovezla do Greenwich. Hned u přístavu je muzeum věnované jednomu z posledních "čajových" kliprů Cutty Sark. Navštívili jsme Námořní muzeum a prošlu se ke Královské observatoři k nultémnu poledníku. 
 
Druhý prohlídkový okruh nás zavedl k Hyde parku a Marble Arche se Speaker´s corner, odkud jsme procházeli a "šopovali" na legendární Oxford street. Prošli jsme kolem čtvrti Soho China town na Piccadilly Circus a kolem St. James Palace do St. James´s parku k Buckinghamskému paláci. prohlídku jsme končili opět u Hyde parku. 
 
Třetí prohlídkový okruh nás vedl od London Eye přes Westminster Bridge kolem Westminster Palace (parlament) se známou Elisabeth Tower (Big Ben) k Westminster Abbey a na vládní třídu Whitehall. Kolem Downing street a Horse Guards jsme došli až na Trafagar square a přes Watterloo Bridge jsme se vrátili k London Eye, nastoupili do autobusu a zaháji přesun domů. Tentokrát jsme ale nepluli trajektem, ale jeli vlakem v Eurotunelu z Folkestone do Calais. 
 
Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek. 
 
 
 
Foto (c) David Hainall 2015