Londýn s CK Boca a ZŠ Resslova Pardubice 2015

V termínu od 30. 11. do 5. 12. 2015 jsem měl opět možnost vyrazit jako průvodce poznávacího zájezdu CK Boca do Londýna a Brightonu. Na cestu jsme se vydali v pondělí 30. 11. v dopoledních hodinách a 1. 12. zahájili celodenní prohlídku Londýna na trase St. Paul´s Cathedrale, Monument, London Bridge, St. Catarine´s Docks a Tower. Kolem 14.30 jsem se nastoupili na loď, která nás po řece Težmi dovezla do Greenwich. Prošli jsme kolem Cutty Sark, jednoho z posledních čajových kliprů, a areálem bývalé Námořní akademie pokračovali do Námořního muzea. Program prvního dne jsme zakončili v Greenwich parku u Roal Observatory a nultého poledníku. 
 
Druhý den odpoledne jsme navštívili Hamton Courte, honosné sídlo kardinála Wolseye.  
 
Třetí den jsme kolem křídových útesů Seven Sisters zajeli do Brightonu, kde jsme zašli do mořského akvária Sea Life a kolem kolem Royal zašlůi Pier k Royal Pavilonu. 
 
Pátý den byl pro nás posledním prohlídkovým dnem, kdy jsme vrátili do centra Londýna. Okruh jsme zahájili u London Eye a kolem Parlamentu přes St. Jame´s park došli k Buckinhamskému paláci. Kolem St. Jame´s Palace došli po Whitte Hall na Trafalgar Square. Přes  Piccadilly Avenue na Piccadilly Circus jsme pokračovali dál k muzeu voskových figurín Madame Tassaud a k Hyde parku, kde jsme náš program zakončili. 
 
Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek. 
 
 
 
Foto (c) David Hainall 2015