Kouzelná Srí Lanka 2016

Ne nadarmo se říká, že Šrí Lanka je „tak trochu jiná Indie“. S indickým subkontinentem má ostrov společné náboženství, kulturu i kus historie, ale chybí mu ukřičenost indických velkoměst. Mnohem přiléhavější je ale označení „ostrov vůní a koření“. V termínu od 1. 1. - 17. 1. 2016 jsem měl možnost vypravit se s partou přátel na fotografický workshop na Srí Lanku. Program jsme měli velmi bohatý a opravdu to stálo za to. 
 

1. - 2. 1. 2016: 

Let z ČR na Šrí Lanku na letiště ve městě Negombo poblíž hlavního města Colombo.

3. 1. 2016: 

Sloni zblízka – přejezd do Sigiriyi, cestou zastávka
v Pinnewalle – první sloni na ostrově v proslulém sloním sirotčinci.

4. 1. 2016:

Monumenty dávnověku – Polonnaruwa(UNESCO), středověké město
s komplexem zbytků královských paláců, dágoby. Návštěva dílny na výrobu dřevěných masek. Sigiriya – Lví skála (UNESCO) – královská pevnost na vrcholku skály s velkolepým výhledem do krajiny a freskami krásných žen starých 1500 let.

5. 1. 2016:

Makrofotografie, botanická fotografie aneb jak se fotí pepř – Dambulla (UNESCO) – návštěva buddhistického skalního chrámu za doprovodu všetečných opic. Přejezd do Kandy se zastávkou v zahradě koření. Matala – hinduistický chrám.

6. 1. 2016:

Kandyjské tance – Kandy – poslední hlavní město Sinhálců na břehu stejnojmenného jezera a památka UNESCO. Chrám Dalada Maligawa ukrývající vzácnou relikvii – Buddhův zub. Botanická zahrada Peradenyia a večerní návštěva představení Kandyjských tanců.

7. 1. 2016:

Čaj – poznej, ochutnej, vyfoť! Přejezd přes Vysočinu pod posvátnou horu Adam´s Peak. Odpoledne odpočinek v městečku Dalhousie, procházka mezi čajovými keři, příprava na noční výstup na Adam´s Peak, 2 243 m vysokou pátou nejvyšší horu Šrí Lanky.

8. 1. 2016:

Noční výstup po 6 000 schodech na Adam´s Peak na východ slunce. Návrat
do Dalhousie v dopoledních hodinách. Přejezd vlakem malebnou kopcovitou krajinou oblastí čajových plantáží, rýžových polí do městečka Ella.

9. 1. 2016:

Malý a velký „Adam“ – výstup na Little Adam´s Peak. Přejezd do NP Uda Walawe se zastávkami u vodopádů Ravana Falls a u majestátních skalních plastik Buduruvagala.

10. 1. 2016:

NP Uda Walawe – úchvatné a organizované safari rájem zvířat. K viděnou budou nejen sloni, ale i buvoli, varani a další velká zvířata. Přejezd podél pobřeží
přes Dondra Head a Mataru – nejjižnější cíp Srí Lanky s majákem do oblasti Mirissy.

11. 1.2016:

Pláž, život ve městě, obchůdky a prodej ryb – plážový den v oblasti Mirissy. Relaxace na jedné z nejkrásnějších pláží na Šrí Lance.

12. 1. 2016:

Volný den na pláži s alternativní možností výjimečného velrybího safari.  

13. 1. den:

Přejezd do oblasti Hikkaduwa Beach. Život na mořském pobřeží. Cestou zastávka v Galle s barokní holandskou pevností zapsanou na seznam památek UNESCO, koloniální architektura, maják, tržiště a přístav.

14. 1. - 15. 1. 2016:

Relax a odpočinek v oblasti Hikkaduwy – koupání, možnost půjčení surfu.  Návštěva Blue Lagoon, želví farmy a dolů na těžbu měsíčních kamenů.

16. 1. 2016

Brzy ráno přesun přes Colombo na letiště v Negombo a odlet do ČR se zastávkou v Dubaji.

17. 1. 2016

Let Dubaj - Praha.

  
Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek:  
 
                    Foto (c) David Hainall 2016.
 
Deník z této podařené akce naleznete zde
 
Rozhodně se chci na Srí Lanku opět vrátit.  Nabídku fotgrafických a poznávacích akcí, kurzů a workshopů najdete na stránách Foto-trip.cz: