Helgoland a Düne 2014 - ráj v Severním moři 

Člověk by si asi měl plnit své sny a tak jsme se s Kubou a partou bezva lidí vypravili první prodloužený květnový víkend na ostrovy Helgolnad a Düne v Severním moři. Jedná se malé ostrovy, které poskytují jedinečnou možnost pozorování hned dvou druhů tuleňů a nespočtu druhů zajímavých mořských ptáků počínaje například ústřičníky, alkouny, racky, kajkami, jespáky a tereji bílými konče.

Vyrazili jsme ve středu 30. 4. 2014 večer a čekalo nás skoro 1000 km do přístavu Büsum. Ve čtvrtek 1. 5. 2014 jsme pak přímo v přístavu zaparkovali auto a v 9.30 se pak nalodili na loď Funny Girl. Helgoland má sice docela velký přístav, ale trajekty nekotví u mola, ale mezi ostrovy Helgoland a Düne. Museli jsme tedy přestoupit i s bagáží na malý člun, který nás odvezl na ostrov Düne. Po rychlém ubytování v kempu a postavení stanů jsme vyrazili na pláž za tuleni. Za odpoledne jsme pak obešli celý písečný ostrov. Míst, kde se tuleni vyskytují je více.

Pátek 2. 5. 2014 byl ve znamení ranní plavby na Helgoland a pozorování terejů a alkounů. Počasí za moc nestálo a vyčasilo se až kolem poledne. Odpoledne jsme se vrátili na ostrov Düne a před spaním jsme opět pozorovali tuleně ve světle zapadajícího slunce.

V sobotu 3. 5. 2014 nás čekala poslední ranní procházka na Düne a rozloučení s tuleni. Po poledni jsme se přeplavili do přístavu na Helgoland a v 16.00 jsme vypluli do Büsumu. Noční dálniční maraton jsme pak ukončili v Heřmanově Městci v neděli 4. 5. 2014 brzy ráno. Byl to víkend splněných snů a nezapomenutelných zážitků. Rozhodně se tam zase někdy vrátíme.

Fotogalerii zobrazíte kliknutím na obrázek.

Foto (c) David Hainall 2014 

Agentura Foto-Trip nabízí tutu báječnou možnost focení ve spolupráci s cestovní kanceláří Apulia In. Více informací na našich stránkách: