Słowiński Park Narodowy – koruny mrtvých stromů

fotografický workshop na severu Polska

Słowiński Park Narodowy se rozkládá na severu Polska při pobřeží Baltského moře. Zajímavá geologická minulost spojená s ústupem skandinávského ledovce, pravidelné mořské proudy a vanoucí větry, vytvořily naprosto jedinečnou surrealistickou krajinu písečných dun, pobřeží Baltu bičovaného větry a hlubokých lesů v bezprostřední blízkosti sladkovodních jezer. Projdeme se po mořském pobřeží a vystoupáme na jedny z největších písečných dun v Evropě, které postupně pod svým povrchem pohřbívají kmeny a větve stromů. Na pobřeží nám budou dělat společnost hlavně rackové a jespáci. Okusíme poklidnou večerní atmosféru turistického městečka Łeba , která se stane naší základnou a ochutnáme vynikající mořské ryby.

Cena bude určena podle konečného počtu přihlášených (viz tabulka níže). 

Počet účastníků      Cena 
4 2350 Kč   
5         2250 Kč
6 2150 Kč
7 2050 Kč
8 1950 Kč
9         1850 Kč
10     1750 Kč
11     1650 Kč
12     1550 Kč
 
Aktuální počet přihlášených: 0 (aktualizace 9.8.2016, akce byla zrušena)

Termín: 9. – 11. 9. 2016

Minimální počet účastníků: 4

Předběžný program

1. den: Sraz v 19.00 v kempu Intercamp 84 ve městečku Łeba na severu Polska. Od 20.00 povídání o základech kompozice, nastavení fotoaparátu atd. 

2. den: Fotografování v okolí Łeby a Rabky – pobřeží Baltu s uschlými kmeny stromů, monumentální písečné duny Wydmy Ruchome, lesy a jezero Łebsko jezioro. Délka okruhu do 15 km. Odpoledne a večer návštěva malebného turistického centra města Łeba.

3. den: Přejezd do osady Rowy. Procházka nádherným zdravým vysokým lesem po březích jezera Gardno jezioro. Návrat do Rowy po mořském pobřeží. Délka okruhu asi 16 km s možností zkrácení na necelých 7 km. Pozdě odpoledne zahájení přesunu domů. Příjezd do ČR v nočních hodinách.

Alternativa programu na 3. den: Ráno přejezd do městečka Malbrok k největšímu středověké pevnosti v Evropě zapsané na seznam UNESCO,         která byla mezi lety 1274 - 1457 sídlem velmistra řádu Německých rytířů. 

Cena zahrnuje: lektorské (průvodcovské) služby

Cena nezahrnuje: dopravu na místo (nabízím spolujízdu), ubytování (doporučuji společné ubytování v plně vybavené chatce pro 4 – 6 osob v Interkempu 84 v Łebě, cena do cca 1000 Kč/osobu), jídlo a pití (v chatce je možné si uvařit), vstupy do NP (6-12 PLN), případný vstup do Muzea protivzdušné obrany (12 PLN), turistického vláčku od písečných dun do Łeby (15 PLN) nebo lodi po Łebsko jezioro (podle trasy 15 – 80 PLN). Vstup do Malbrok (39,5 PLN). Ceny se mohou měnit, o aktuálních cenách vás budu informovat před odjezdem.

Průběh workshopu

Před cestou do Polska vás kontaktuji s nabídkou spolujízdy a rád pomohu se zajištěním ubytování tak, abychom optimalizovali náklady na místě na nutné minimum. Vlastní program si po dohodě všech účastníků přizpůsobíme podle představ a preferencí.

V pátek večer vás seznámím formou názorných prezentací a videí se základy kompozice a pomohu vám s optimálním nastavením vašeho fotoaparátu tak, abyste dokázali využít jeho předností a možností v různých podmínkách.

Sobotu i neděli strávíme fotografováním v malebné krajině jezer, lesů a písečných dun. v sobotu večer můžete navíc očekávat hodnocení nafocených snímků a rady a tipy, co příště udělat lépe.

Doporučené ubytování

V Łebě je několik turistických kempů. Osobně se mi osvědčil Interkemp 84, kde kromě tradičního spaní ve stanu nabízí i ubytování v plně vybavených turistických chatkách pro 4 - 6 osob. Společné večerní promítání prezentací, videí a fotografií bude probíhat v jedné z chatek a bylo by dobré ji využít i pro společné ubytování.

Stravování

Vařit si můžeme sami z dovezených potravin nebo je možné zajít do některé z mnoha restaurací v Łebě a ochutnat místní skvělou kuchyni.

Zajímavé odkazy:

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje.