Pokročilý fotografický kurz v Pardubicích

Máte za sebou základní kurz fotografování a umíte používat prioritu času, clony a ISO? Znáte základní funkce a nastavení Vašeho fotoaparátu, ale stále vám není úplně jasné, za jakých okolností je použít? Zajímá vás fotografická kompozice a byli byste rádi, aby se Vaše fotografie líbily nejen Vaší rodině a blízkým přátelům, ale i nezaujatým pozorovatelům?

Pokud jste na jednu nebo více otázek odpověděli „ano“, jste tu správě. Jednodenní intenzivní fotografický kurz vám umožní se zdokonalit ve Vašich fotografických do dovednostech a prohloubí Vaše teoretické znalosti. Zvláště se budeme zaměřovat na kompozici a příběh ve fotografii.

Co se naučíte?

 • Zopakujete si problematiku základního nastavení fotoaparátu (čas, clona, ISO), režimy činností autofokusu, režimy měření expozice a režimy snímání, vyvážení bílé apod.
 • Seznámíte se a prohloubíte si své znalosti základů kompozice a doporučeným nastavením fotoaparátu při fotografování různých scén (krajina, portrét, pohyb, děti, oslavy, zvířata nebo různé detaily).  
 • Dozvíte se, co diváka nejčastěji na fotografii zaujme, proč tomu tak je a jak dosáhnout podobného efektu i u svých fotografií. Důležitý pro nás bude příběh a emoce fotografii.
 • Seznámíte se také s problematikou fotografování s šedými přechodovými a ND filtry. Dozvíte se také, jak pracovat se stativem a jaká úskalí tato činnost přináší.  
 • Teoreticky získané dovednosti si ověříte při následné praxi v terénu, kdy vyrazíme ven a budeme věci prakticky zkoušet.

Pro koho je kurz určen?

 • Kurz je určen pro všechny fotografické nadšence, mírně pokročilé a pokročilé fotografy, kteří již mají základní teoretické i praktické znalosti. Umí požívat čas, clonu a ISO a využívají další pokročilá nastavení svých fotoaparátů.

Pro koho není kurz určen?

 • Kurz není určen pro úplné začátečníky, kteří se s fotografickou technikou teprve seznamují a nemají základní teoretické ani praktické dovednosti.
 • Začátečníkům nebo mírně pokročilým fotografům mohu nabídnout jednodenní „Základní fotografický kurz“ nebo dvoudenní kurz „Základy dokumentární a cestovatelské fotografie“ na Helfštýně.

Jakou techniku budete na kurzu potřebovat?

 • Jakýkoliv digitální fotoaparát – zrcadlovku s výměnnými objektivy, pokročilý kompakt nebo ultrazoom, který kromě automatického režimu umožňuje i nastavení priority času a clony (tj. má na ovládacím kolečku uvedeny režimy P, A, S, M). Značka fotoaparátu není důležitá.
 • Pokud máte k dispozici stativ a případně nějaké filtry, nezapomeňte si je vzít s sebou. případně další techniku, nezapomeňte si je vzít s sebou.
 • Na kurzu dostanete poznámkový blok formátu A5 a propisku na poznámky.
 • Do učebny doporučuji přezuvky.

Způsoby výuky

 • názorné powerpointové prezentace
 • praktická cvičení
 • workshop a burza nápadů

Termín kurzu

 • 26. 5. 2019 v čase 9.00 – 17.00 (max. kapacita: 12 osob, minimální počet účastníků: 3, počet přihlášek: 0)

Místo konání kurzu

 • Babymusic, Milheimova 611, 530 02 Pardubice (https://mapy.cz/s/3hMeE, GPX: 50.0292683N, 15.7698114E).
 • K dispozici budeme mít jednoduše zařízenou učebnu, toaletu a kuchyňku (k dispozici jsou hrnky, rychlovarná konvice, talířky, černý a zelený pytlíkový čaj).
 • Do učebny je nutné se přezout, doporučuji přezuvky.

Předběžný plán průběhu kurzu

9.00 zahájení kurzu

9.10 – 11.00 teoretická část kurzu v učebně

11.30 – 15.30 fotografická praxe v terénu (po dohodě možný oběd ve městě)

15.30 – 17.00 hodnocení nafocených snímků, rady a typy na úpravy v počítači (Zoner Photo Studio X)

Plán kurzu bude samozřejmě možné upravit dle priorit a očekávání většiny účastníků.

Cena kurzu 1250 Kč zahrnuje

 • služby lektora
 • poznámkový blok formátu A5 a tužku na poznámky
 • možnost udělat si během kurzu čaj

Přihlášky, platba za kurz a storno

 • Po vyplnění přihlášky (viz formulář níže) si místo na kurzu rezervujete na následujících 7 dní. V nejkratším možném termínu Vás budu kontaktovat na uvedený email a Vám pošlu fakturu s týdenní splatností.
 • Pokud neobdržím Vaši platbu včas ve stanoveném termínu, Vaši přihlášku vyřadím a na Vaše rezervované místo se dostává účastník, který se přihlásil jako první po Vás. V případě plného obsazení kurzu (max 12 účastníků), budou další zájemci zařazeni na „čekací listinu“. Účast na kurzu jim bude nabídnuta v případě, že se místo uvolní.
 • Účast na kurzu lze stornovat nejpozději do pěti pracovních dnů před datem konání akce, a to emailem na adrese david.hainall@gmail.com (tj. nejpozději vždy v pondělí do 18.00 před konáním víkendového kurzu). Pořadatel potvrdí obdržení požadavku na storno. V případě, že není storno pořadatelem potvrzeno, není považováno za platné. Poplatek za kurzovné v případě včasného storna bude pořadatelem v plné výši vrácen na účet účastníka, ze kterého bylo kurzovné uhrazeno. Pokud bude účast stornována později, poplatek za kurzovné nevracím, ale bude možné se domluvit na kurzu v jiném termínu.

Co se děje s Vašimi osobními údaji?

Při komunikaci s Vámi pracuji s následujícími údaji: Vaším jménem, poštovní adresou, e-mailovou adresou a telefonním číslem, na kterém si přejete být kontaktováni. Nikam dál je nešířím a nikomu dalšímu je neposkytuji. Tyto údaje zůstávají uloženy v mém e-mailu a přenáším je do excelové tabulky, která je uložena a v mém počítači propojeném s cloudovým prostředí Office365. To splňuje nejvyšší standardy ochrany. Přístup k emailu mám i ze svého mobilního telefonu. Všechna svoje zařízení chráním hesly a šifrováním, takže i při jejich krádeži není možné se k vašim údajům dostat.

Nerozesílám nevyžádané zprávy (nespamuji). Vaše údaje nepoužívám k žádným marketingovým účelům.

Lektor

Mgr. David Hainall – vystudovaný zdravotnický záchranách a bývalý učitel přírodopisu, zeměpisu a tělesné výchovy, který se po 15ti letech učitelské praxe rozhodl v roce 2015 udělat životní změnu.

V současné době pracuje jako garant zájezdů (produktový manažer) a profesionální průvodce v CK Alpina, publicista, fotograf a lektor fotografických kurzů a workshopů. O svých zážitcích ze soukromých i komerčních cest povídá na cestovatelských přednáškách a festivalech po celé republice. Jeho články a fotografie nejen o cestování si můžete přečíst a prohlédnout na internetových portálech Prima Zoom, Idnes.cz, Hedvábná stezka, Outdoor apod. Spolupracuje také s časopisy Travel Life, Příroda, Travel Focus, Everest a Outdoormagazín. Pro hotel Santon na Brněnské přehradě fotografoval sérii nástěnných obrazů. Nejčastěji ho můžete potkat s fotografickým  batohem na zádech v české přírodě nebo v evropských a asijských  horách, městech a tržištích a na lidových slavnostech. 

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: