Fotografický výlet údolím Doubravy

Základní informace

Tok řeky Doubravy je z větší části klidný, plný meandrů a malebných zákoutí. U vesničky Bílek se ale noří do hlubokého, skalami sevřeného údolí a voda teče dolů peřejemi přes četné skalní prahy a několik vodopádů. Vydejte se s námi na fotografickou procházku tímto divokým a v mnohém unikátním kaňonu. 

Cíl kurzu

Projdete se nádhernou krajinou Železných hor v hluboce sevřeném kaňonu s cílem zaznamenat krásu a malebnost nevšední části toku řeky Doubravy a zdejší unikátní přírody.  

Průběh kurzu

Z Bílku vyrazíme po zelené turistické značce na Sokolohrady a k chatě Doubravka, pod kterou se zanoříme do údolí Doubravy a proti proudu kolem četných peřejí a několika vodopádů se budeme vracet do Bílku.

09.30 - 10.00 sraz v Bílku
10.00 - 11.00 teoretický úvod a krátké povídání o zdejší přírodní rezervaci.
11.00 - 17.00 cesta přes Sokolohrady, chatu Doubravka a údolím Doubravy zpět do Bílku
17.00 - 19.00  výběr a hodnocení fotografií, které jsme cestou nafotili

Závěrečná část kurzu, hodnocení a promítání fotografií proběhne v pronajaté učebně Střediska volného času DDM v Chotěboři.

Lektor bude účastníkům k dispozici po celou dobu kurzu.

 Pro koho je kurz určen

  • Kurz ideálně navazuje na Základní kurz fotografování.
  • Pro všechny mírně pokročilé a pokročilé fotografické nadšence, kteří rozumí základním fotografickým pojmům, zvládají nastavení svého fotoaparátu a ovládají jeho funkce.
  • Pro všechny, kteří si chtějí procvičit fotografické znalosti a dovednosti na konkrétních příkladech za asistence zkušeného lektora v jedinečném prostředím Železných hor
  • Pro všechny, co chtějí načerpat novou energii, inspiraci a seznámit se se zajímavými lidmi

Co potřebujete s sebou na kurz

  • Digitální zrcadlovku nebo pokročilý kompakt s režimy A, S, P, M. 
  • Vlastní notebook pro rychlý výběr fotografií (není nutné)
  • Hodit se bude stativ.
  • Doporučujeme svačinu, pití a pevnou obuv (cesta údolím vede přes kameny, které mohou klouzat). 

Místa konání

Závěrečná část kurzu, hodnocení a promítání fotografií proběhne v pronajaté učebně Střediska volného času DDM v Chotěboři.

Možnost prodloužení kurzu o jeden den

Prodloužení kurzu o nedělní dopoledne nedělní fotografování na židovském hřbitově a na dalších zajímavých místech v Chotěboři. Ubytování je možné v hotelu Vysočina v centru města za cca 550 Kč/osobu nebo se snídaní za cca 600 Kč/osobu. Zájem o prodloužení kurzu prosím uveďte do přihlášky. Ubytování si zařizuje a hradí každý účastník sám.

Doporučený způsob dopravy

Doporučujeme dopravit se do Bílku Vlastními auty nebo vlakem. Lektor a průvodce zaparkuje svůj vůz v Chotěboři a na místo srazu přijede vlakem. Bude tak moci odvést řidiče z Chotěboře do Bílku pro jejich auta. 

Pčřihlášky zde