Isola di Elba - hory, moře a Napoleon

Elba je malý ostrov Tyrhénském moři, který patří Itálii a je pod správou Toskánska. Ostrov leží asi 10 km od italské pevniny a přístavního města Piombino. I když se jedná o největší z Toskánských ostrovů, je Elba dlouhá jen asi 29 km a široká přibližně 19 km. Na první pohled se tedy zdá, že by nebylo možné zde strávit více než týden aktivní dovolené spojené s pěší turistikou. Zdání ale klame.

Vydejte se námi na letní putování po úchvatných horských hřebenech s fantastickými výhledy, které zakončíme výstupem na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1019 m). Podíváme se i do přímořských historických středověkých měst včele Porto Ferraio, kde ve své vile strávil své nedobrovolné první vyhnanství Napoleon Bonaparte.

I když to nap první pohled nevypadá, Elba poskytuje nepřeberné možnosti k aktivnímu trávení volného času a většinu výletů je možné absolvovat i s malými dětmi, které budou nadšené rozmanitostí krajiny i možnostmi bezpečného šnorchlování.

Přednáška fotografa, cestovatele a průvodce Davida Hainalla je zaměřena možnosti aktivní pěší turistiky s malými dětmi spojené s poznáním hlavních turistických lákadel ostrova.